chlorella

 
 

Chlorella účinky

Chlorella má komlexní účinky na lidský organismus, mezi ty nejvíce ceněné lze zařadit:

Antibiotické a probiotické účinky chlorelly:

Díky látce chlorellin, která je v řase obsažena v dostatečném množství, má výrazné antibakteriální účinky. Narozdíl od chemických antibiotik chlorellin v těle vyhledává jen patogenní organismy (tedy ty zdraví škodlivé, organismy jenž způsobují choroby) a bojuje s nimi. Ostatní našemu organismu potřebné mikroorganismy ve trávícím traktu naopak podporuje, zlepšuje střevní mikroflóru a má tedy výrazný probiotický účinek.

Chlorella a detoxikace organismu:

Detoxikaci organismu výrazně napomáhá látka Sporopollein. Díky dalším detoxikačním látkám, jako je třeba chlorofil, dokáže chlorella navázat toxické látky a dokonce některé těžké kovy (truť, olovo, arzen, uran...) trápící naše tělo, takto navázané toxiny pak opustí organismus společně se stolicí. Dopřejte svému tělu zdravou očistu. Chlorella čistí nejen trávicí trakt, ale také krev a játra. Navíc dokáže působit proti kocovině - doporučuje se užít chlorellu před oslavou.

Chlorella regeneruje:

CGF neboli růstový faktor je silnou složkou chlorelly. Právě CGF je unikátním koktejlem peptidů, proteinů a nukleonových kyselin podporujícíh regeneraci a zdravý růst buněk v lidském organismu. Chlorella je potravinou s nejvyšším obsahem RNA a nemalým množstvím DNA. Lidský organismus umí RNA a DNA získanou z potravy použít pro regeneraci a opravy své vlastni DNA nebo RNA.  Regeneraci nezajišťuje jen růstový faktor, ale i další látky, jako třeba již zmíněný chlorofil, který napomáha hojivým procesům.

Chlorella posiluje imunitu:

Trpíte oslabenou imunitou? Nejen díky široké paletě vitamínů a minerálů, ale i díky chlorellanu je tato sladkovodní řasa vynikající pro podporu správného fungování imunitního systému. Chlorellan stimuluje tvorbu obraných buněk v těle, tím posiluje imunitu a zlepšuje odolnost organismu proti nemocem a virům.